niedziela, 25 czerwca 2017

Jednokomórkowce ;)

Znacie Kota Prota? 
To taki sympatyczny kot w kapeluszu, który bardzo lubi pomagać i tłumaczyć dzieciom świat. Oczywiście często robi różne głupoty, ale nauka u jego boku to czysta przyjemność!

Bajka (autorstwa dr Seussa) ma swoją wersję animowaną na MiniMini+ i ją również uwielbiam. Kot Prot pokazując dzieciom (Hani i Jasiowi) świat, często śpiewa. Piosenki są łatwe i szybko wpadają w ucho nawet dorosłemu. 
Nie tak dawno temu razem z moimi łobuzami oglądaliśmy odcinek o najmniejszych istotach żywych. Kot Prot postanowił śpiewająco zabrać Hanię i Jasia swoim Kotoprotomobilem do królestwa jednokomórkowców: Andy Ameby, Olka Okrzemka oraz Piotrka Pantofelka :)

I kiedy tak oglądaliśmy tę bajkę, przypomniały mi się dwa odwzorowania, które miałam okazję przygotowywać dla najmłodszych przedszkolaków.
Oto one:


Kiedy zobaczyłam oba rysunki od razu pomyślałam o najmniejszych żyjących istotach. Może to akurat były ameby? A może jeden z nich to okrzemek? A może jakaś wkurzona bakteria? 

Odpowiedzi na to pytanie znają tylko twórcy rysunków. Może za klika lat zdradzą nam tę tajemnicę?


Ps. A "kota Prota" polecam z całego serca. Gwarantuję, że piosenka o gnającym Piotrku Pantofelku będzie krążyła Wam po głowie bezustannie ;)

2 komentarze: